Avon ödemeleri nasıl ve nerelere yapılır….?

Avon ödemeleri nasıl nezaman olacak…?Avon gelişen çağda bu kadar kanal varken hepsini değerlendirip bi sürü ödeme yönteminden temsilcilerine kolaylık olması için yardımcı oldu.kredi kartı ile ödeme otomatik ödeme ile ödeme ptt den ödeme havale eft bunun gibi bir çok ödeme hepsinden sirası ile baksedeceğim.siparişlerinizi verdiniz en az ödeme vade 15 gündür.fakat 1 tek yöntem var peşin ödeme ondan bahsedeceğim.

Bütün banka kredi kartları ile ödeme;arkadaşlar bütün bankaların kredi kartı vardır sizde hangisini isterseniz kullanabilirsiniz.nasıl mı hemen bakalım avon’un ana sayfasından bilgilerim bölümünden kredi kartınızı sürekli ödeme yapabilir ve 150 tl üzeri siparişlerdede 1 ay vade kazanmış olursunuz yada yine avon un kendi sayfanızdan ödeme bölümünden vadeniz geldikçe ödeme yapabilirsiniz.biliyorsunuz yasal olarak artık taksit seçeneği kalktı .15 gün sonra tek seferde alınacak.

Eft ve havale yöntemi ile ödeme;tüm bankalardan eft yada havale yapabilirsiniz.Fakat bir çok banakdan ücretsiz yapabilirsiniz.iş bankası karsız işlem atm’lerden  finansbank atm leri yada yapıkredi atm’lerinden karstınız olmasa bile krum ödemeleri bölümünden  yapabilirsiniz.Bazı bankalar çok yüksek ücret talep ettiği için Avon anlaşmalar yaptı.size yazdığım bankalar anlaşmalı bankalardır.Kartı olmayan yada ben ücreti bankadan, şubede, ATM’den yapmak istiyorum diyenler içinde özellikle Türkiye Cumhuriyeti İş Bankası önerilmekte olup, ödeme yapılması gereken IBAN numarası ise TR88 0006 4000 0011 0082 3199 00’lu hesaba yapılmaktadır.

Otomatik ödeme talimatı ile ;Otomatik ödeme talimatı aslında kolay yöntemlerden birtanesi.Avon’un işbankası ile yıllar önce yaptığı bir anlaşma ile işiniz daha kolay.işbankasına avon faturanızla gidip otomatik talimatı verdiğinizde150 tl üzeri siaprişlerinizde ayrıca 1 aylık vade de alacaksınız.Ayrıca avon sayfanızdan işbankası talimatı görüneceği için vadeniz geçtikten sonra hesaba para yatırsanız bile anında online çekim yapabilirsiniz.bu durum şuan için sadece iş bankasından vereceğiniz talimatlar için geçerlidir.

Ptt den ödeme yöntemi;postane şubeleri ülkemizde bir çok yerde olduğu için şuan tercih edilen bir ödeme yöntemi oldu faturanız ile ptt ye gittiğinizde avon a para göndermek istiyoruz derseniz size yardımcı olacaklardır.açıklama bölümüne avon temsilci numaranızı yazdırmayı unutmayınız.parayı sabah gönderirseniz öğlenden sonra avon sayfanıza yansıyacaktır.fakat öğlenden sonra yaparsanız bir sonraki gün avon sayfanıza yansıyacaktır.bu durumalra da dikkat etmeniz gerekir.nedeni ise siparişiniz varsa ve borçlu görünüyorsanız sipariş çıkmayacaktır bunu da göz önünde bulundurmanızı rica ediyoruz.

Bu nedenle en iyi  yöntemin tercih edilen kredi kartı ile  anında yansır ve iş bankasına otomatik ödeme talimatı vermek olacaktır vade gününüz geçse bile siz anında ödeyip 10 dk içinde hesabınıza borcunuz ödenmiş olarak yansıyacaktır.

Peşin  hangi durumlarda olur;Aslında bu bu durum sizlerinde hiç tercih etmeyeceği bir durum.kayıt olurken eğer mail üzerinden avon ana sayfasından kayıt olursanız peşin ödeme ye ozaman düşmüş olacaksınız.o nedenle siz bu durumu yaşamak istemezseniz ya satış lidermiz aracığı ile online kayıt olun yada satfamızdan kayıt formunu doldurun.

Bu sayfamızda avon alışverişi yaptıktan sonra ödemeleriniz kaç günde hangi kanallardan yapabileceğimizi anlatacağım.Avon kozmetik ürünleri gelişen çağda teknolijıye uygun olacak tüm ödeme yöntemlerinden faydalanmış ve temsilcilerine kolaylıklar sağlamıştır.aşağıda sıra ile tüm ödeme yöntemleri anlatılmıştır.

Taksit Uygulaması Son Buldu
Yapılan yasal düzenleme ile kozmetik ürünlerinde taksit uygulaması kaldırılmış olup, bundan böyle ödemeler kredi kartından tek çekim şeklinde yapılmaktadır. Avon’un bu konuda yaptığı yazılı açıklama aşağıda yer almaktadır. Sayfamızda yer alan bilgiler kısa bir süre içinde yeni uygulamaya göre düzenlenecektir.

Ödeme Kanalları Nelerdir?

  • Kredi Kartı (Tek Çekim & Taksit)
  • Banka Havalesi (Şube& ATM)
  • PTT Şubeleri
  • KAPIDA ÖDEME ŞUAN YOKTUR!

Son yıllarda kargo firmalarının geliştirdiği kapıda ürün tesliminde ödeme sistemi şuan için Avon’da yoktur. O nedenle ürün teslimi yapan kargo görevlisine hiç bir ücret vermemelisiniz. Avon kargo ücreti yansıması halinde bile onuda faturaya dahil etmektedir.

Geciken Ödemeler İçin Faiz Uygulanır!
Aldığınız ürünler faturanlanması ile birlikte ücreti 15 gün içerisinde yapılması gerekmektedir. Yukarıdaki kanallardan size uygun olanı tercih ederek işlem yapmalısınız. Yapılmayan ödemelerde ise vade tarihinden sonra 2,90 TL’den az olmamak üzere aylık %5,50 oranında faiz uygulanmaktadır.

Avon Borcumu Ödemezsem Ne Olur?
İlk etapta faiz işletilmekte olup, aynı zamanda borcunuz olması nedeniyle size ürün gönderimi yapılmayacaktır. Belirli bir süre faiz işletilen borcunuzdan dolayı maalesef Avon’un avukatları hakkınızda yasal işlem başlatacak olup, icra davası vs açılmaktadır. Aman değerli arkadaşlar bu durumlara düşmeyin.

Faturalarınız E-mail Adresinize Gönderiliyor
2016 Yılı ilk kampanyası ile bir çok değişikliğe imza atan kurum özellikle fatura hususunda radikal bir karar almıştır. Alınan yeni karar ile faturalar artık koli içerisinde gönderilmek yerine e-mail adresine e-fatura olarak gönderilmektedir. Koli içerisinde temsilci mektubu yer almakta olup, orada ödemeniz gereken rakım ve son ödeme tarihi bilgilerine yer verilmektedir.

Destek Almak İçin Arayın
Fatura ve ödeme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız zaman kaybetmeden hafta içi ve mesai saatlerinde olacak şekilde 0850 250 28 66 numaralı telefonu arayarak Avon Müşteri Hizmetleri yetkilisine soru ve sorunlarınızı iletebilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site Avon'dan bağımsız satış liderine aittir.